Zbrojenie

images (45)Nie bez przyczyny mówi się, że w domu czujemy się bezpieczni. Dom jest naszą ostoją, toteż musi być solidnie wykonany. Niewątpliwie wpływ na trwałość konstrukcji ma zbrojenie. Takowa czynność polega na tym, że ze specjalnych prętów wykonuje się podporę dla domu. Głównym elementem zbrojeniowym jest stal, która może mieć różną objętość, długość oraz wagę. Pręty zbrojeniowe są wkładane do specjalnie przygotowanych strzemion. Wszystko jest skręcane drutami, żeby się trzymało. Następnie wykonuje się wykop, do którego wkłada się przygotowane zbrojenie. Takowe jest więc stalową podporą całej konstrukcji domu. Oprócz tego pręty zbrojeniowe są wkładane także do murów. Takowe zalewa się betonem. Pręty zbrojeniowe zazwyczaj wystają poza mury na pierwszym piętrze, bo na nich mocowany jest dach. Takowe powinny być też uprzednio posmarowane smarem, ażeby nie zniszczyły się poprzez działanie warunków atmosferycznych.

Tak przygotowana konstrukcja zbrojeń sprawia, że dom staje się naprawdę wytrzymały i dzięki temu mury mogą stać przez setki lat w dobrym stanie. Zbrojenia używany były już w dawnych czasach. Trzeba jednak umiejętnie dobrać rozmiar prętów zbrojeniowych, żeby spełniły one swoją rolę. Dobrze w chwili zawahania zasięgnąć porady specjalistów, którzy na co dzień trudnią się w budownictwie. Takowi potrafią sprawnie wykonać zbrojenia, które będą prawdziwą podporą domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>