Wykonywanie drenażu

W wielu domach znany jest problem z zalewaniem piwnic przez wody gruntowe. Dzieje się tak zwykle w okresach deszczowych. Dlatego też często budując dom ludzie zabezpieczają się przed owym problemem. Aby odprowadzić wody zalewające nasz dom należy zrobić drenaż. Tworzy się go z rur drenarskich oraz złączek i kolanek do nich przystosowanych. Znaleźć możemy rury drenarskie o różnych średnicach, dla tego też warto zastanowić się czy oby wybrana średnica wystarczy. Cenowo różnice pomiędzy średnicami nie są zbyt duże, a jak nie trudno się domyśleć, im większa średnica tym lepsze efekty . Rury te owija się często geowłókniną, której zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń wpływających wraz z wodą przez niewielkie otwory w owych rurach.

Zanieczyszczenia te, w postaci ziemi bądź piachu, prowadziły by do nieprawidłowego funkcjonowania drenażu. Wodę spływającą z drenażu można pozostawić, by wpływała sportem do ziemi, jednak dla pełnego wykorzystania zaleca się podłączenie drenu do ścieków, bądź zrobienie za domem zbiornika, gdzie owa woda znajdzie ujście. Zazwyczaj przy domkach jednorodzinnych znajdują się ogródki, a wiadomo iż w dzisiejszych czasach, gdy wszystko staje się coraz droższe, darmowe dojście do wody jest ogromną zaletą. Nie jest to co prawda woda zdatna do picia, lecz do podlewania ogródka nadaje się znakomicie. Tak więc wykonując drenaż dookoła domu nie musimy martwić się o zalane piwnice, a zarazem możemy dużo zaoszczędzić na podlewaniu ogródka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>