Wykonanie gładzi

images (43)Człowiek z każdym rokiem wymaga od życia więcej. Każdy dąży do perfekcji pod każdym względem. Idealny wygląd, idealny samochód i idealny dom. Toteż aby dorównać wymaganiom człowieka cały czas wszystko jest udoskonalane. Niegdyś przy budowie domu wystarczyło położyć na ściany równy tynk oraz go pomalować. Okazuje się, że dziś już to nie wystarcza. Otóż nawet najbardziej idealnie położony tynk będzie dawał wrażenie porowatości ścian. Toteż każdy decyduje się na wykonanie gipsowych gładzi. Dzięki temu ściany są idealnie proste, bez wypustek i dziurek. Jednakże są to znowu dodatkowe koszta. Jednakże żeby móc położyć gładź, najpierw musi być położony tynk, ponieważ w innym wypadku gips pękałby. Warstwa gipsowej gładzi jest nakładana cienko.

Toteż jeżeli na ścianie były jakiegoś rodzaju głębokie rysy, warstwa gładzi tego nie zamaskuje. Należy więc wcześniej zadbać o to, żeby dziury wypełnić zaprawą. Przy nakładaniu gipsu zawsze trzeba pamiętać o tym, żeby ściana była czysta i sucha. Całą pracę wykonuje się przy użyciu nierdzewnej pacy, która nakłada się dokładnie wymieszany przedtem gips. Takowy można zakupić gotowy w workach. W zależności od potrzeb, może być nanoszona jedna warstwa gipsu lub kilka. Ponoć prawdziwy fachowiec wykonuje tylko jedną warstwę i robi to idealnie. Przy większej ilości warstw należy wiedzieć o tym, że wraz z każdą kolejnym nałożeniem nanosi się cieńszą warstwę od poprzedniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>