Podłączenie instalacji wodnej

images (42)Kiedy mury domu są już wystawione, człowiek często jest sobie pewny, że większą cześć pracy ma z głowy. Nic bardziej mylnego. Czeka go jeszcze mnóstwo pracy. Bardzo ważne jest podłączanie instalacji wodnej i na pewno nie jest to bułka z masłem. Otóż instalacje z wodą powinny być ułożone prostopadle lub też równolegle do ścian oraz stropów. Przy przejściach dotyczących rur przez przegrody, należy zadbać o to, żeby były one wyposażone w tuleje ochronne. Zaś miejsce wolne, które znajduje się pomiędzy rurą i tulejami musi być wypełnione materiałem ochronnym, który zapobiega korozji, przemieszczaniu się oraz innym niekorzystnym czynnikom. Instalacja wodna powinna być prowadzona jak najprostszą i najkrótszą drogą. Szkodliwe są łamania oraz styczność z innymi rurami.

Przewody powinny mieć dobraną idealną średnicę wraz z armaturą. To zapobiegnie hałaśliwemu szumieniu. Jest kilka sposobów na prowadzenie instalacji wodnej. Pierwszy to prowadzenie takich po wierzchu ścian. Drugi – w bruzdach ściennych, trzeci – w szlichcie podłogowej. Zaś ostatni sposób to montowanie instalacji w pionowych szachtach i kanałach ściennych. Jak widać wybór jest spory. Aczkolwiek trzeba wiedzieć o tym, że instalacja wodna nie może być wykonywana jako ostatnia praca związana z budową domu. Powinno się ją robić przed tynkowaniem, ponieważ rury przewodów muszą być potem zakryte. Inaczej będą wystawione na pokaz, a nie są przecież atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>