Ocieplanie

pobrane (21)Większość  materiałów, z których buduje się domy wymaga późniejszego ocieplenia budynku. Dla ludzi nie mających pojęcia o tej czynności zaleca się raczej wynajęcie firmy, która wykona tą prace za nas. Do ocieplenia budynków używa się płyt styropianu, które występują o różnych grubościach, po to by optymalnie dostosować grubość styropianu do naszych potrzeb. Jest to bardzo przydatne, gdyż trudno jest wyobrazić sobie, obrabianie wnęk przy oknach styropianem o dużej grubości. Aby styropian utrzymał się na ścianie używa się klei specjalnie do tego przeznaczonych.

Przy przyklejaniu płyt ważne jest by tworzyły one równą płaszczyznę, do tego używa się poziomicy oraz łaty, dzięki której możemy sprawdzić czy nie tworzą nam się odchylenia. Po przyklejeniu styropianu należy wykonać tak zwaną biedronkę, polega ona na nabijaniu kołków, które dodatkowo zadbają o to by płyty styropianu utrzymały się na ścianie. Gdy płyty styropianu tworzą równą płaszczyznę, a biedronka jest już gotowa, należy przystąpić do nakładania i zaciągania siatki. Przy ociepleniach stosuje się siatkę z włókna szklanego. Nakłada się ją na styropian po czym przy użyciu pacy, zaciąga się ją klejem. Należy pamiętać, by na rogach budynku, oraz przy wykańczaniu okien oraz innych wnęk używać narożników, dzięki którym powstaną idealne kąty, a siatka nie będzie odchodzić od muru. Tak wyglądają prace związane z ocieplaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>