Mieszanie zaprawy

images (46)Ludzie decydując się na budowę domu, czasami wynajmują w tym celu firmę, aczkolwiek bywa i tak,że podejmują się czynności sami. Bywa i tak, że na budowach pracują kobiety. Dla niektórych może to być oburzające. Aczkolwiek przy budownictwie bywają i takie czynności, które wcale nie są trudne i mogą wykonywać je nawet słabe osóbki płci żeńskiej. Przykładowo tworzenie i mieszanie zaprawy. Takową czynność może wykonać nawet amator. Musi jednak wcześniej wiedzieć, jaką ilość każdego składnika wmieszać. W skład takiej zaprawy wchodzi spoiwo, kruszywo oraz woda.

Takowe składniki są mieszane, ale nie ręcznie. Otóż wszystko wrzucane jest do betoniarki, która dokładnie miesza wszystkie składniki. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie proporcji, ponieważ w innym wypadku zaprawa będzie zbyt twarda lub zbyt płynna i okaże się zupełnie nieprzydatna. Sporo osób jednak w obawie przed złym doborem ilości składników zakupuje gotowe zaprawy. Takowe dostępne są w sporej ilości workach. Wystarczy dodać do takowej mieszanki wody i wrzucić do betoniarki. Żadna filozofia i coś takiego potrafi wykonać każdy. Jak widać, przy budowie domu spotyka się także czynności mało wymagające. Zwykle wykonują je pomocnicy murarza, którzy taką zaprawę dostarczają mu potem na miejsce, żeby nie musiał schodzić z murów. Dzięki temu całe przedsięwzięcie idzie bardzo sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>