Malowanie ścian

images (40)Jedną z końcowych prac, związanych z budowaniem domu, jest malowanie ścian. Otóż wykonuje się takowe prace po nałożeniu tynku i gładzi. Żeby jednak dobrze pomalować ściany, trzeba się do tego przygotować. Nie jest to czynność zbyt trudna, ale trzeba uważać, by nie popełnić błędu. Właściciele nowego domu zwykle uważają, że malowanie to jedna z najprzyjemniejszych prac, ponieważ nadaje pokojom jakiś motyw. Tak więc malowanie powinno być zaczęte zawsze od sufitu, w właściwie od narożnika, który łączy sufit i ścianę. Do malowania używa się bardzo szerokich pędzli lub wałków. Ostatnio wałek staje się bardziej popularny, ponieważ nie kapie z niego farba, jak to bywa w przypadku pędzla, na którym znajduje się nadmiar takowej.

Farbę nakłada się poprzez rozprowadzanie ją w dwóch kierunkach. Ciekawostką jest to, że amator używający pędzla może spowodować, że na ścianie powstaną zacieki. To kolejny argument przekonujący do używania wałka. Istnieje taki warunek, że najpierw trzeba zawsze malować miejsca trudno dostępne, a potem całe ściany. Czasami ludzie decydują się na położenie kilka warstw farby. Nie można jednak tego zrobić wtedy, kiedy poprzednia jeszcze nie wyschła. Tylko po podeschnięciu pierwszej można brać się za tworzenie drugiej. Istnieje też malowanie natryskowe, do którego używany jest pistolet, aczkolwiek jest to mniej popularny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>