Kafelkowanie

images (41)Prace budowlane mają szerokie pojęcie. Można nimi nazywać prace, które są wykonywane na początku budowana domu, ale także wtedy, kiedy robione są wykończenia. Jedną z prac, z którą nie każdy człowiek potrafi sobie sam poradzić, jest kafelkowanie. Wielu właścicieli domów zatrudnia fachowców, ponieważ boi się o to, że kafelki zostaną krzywo ułożone, a tak zdarza się dosyć często, jeżeli ktoś nie wie, jak wykonywać takie prace. Otóż na samym początku należy przygotować trzy długie listwy, które są wykonane z drewna, ołówek oraz poziomicę. Do tego oczywiście szpachla ząbkowana, plastikowe krzyżyki dystansowe, które zazwyczaj są koloru białego oraz potrzebna będzie piłą do glazury, kafelki, klej, gąbka, szmatka i szpachla do fug.

Na początku powinno się ułożyć płytki wraz z użyciem krzyżyków i odrysować to, gdzie owe kafelki się znajdują na listwach. Należy więc wykonać szablon. Wszystko po to, żeby praca wykonana była prosto. Następnie należy namalować linie referencyjne zarówno poziome jak i pionowe na ścianach. Potem można już nakładać na kafelki klej, oczywiście za pomocą szpachli ząbkowanej. Sporo trudności sprawiają płytki pojawiające się na brzegach, ponieważ nieraz trzeba takowe nacinać, żeby pasowały. Po położeniu kafelek, za pomocą szpachli do fug nakłada się fugi. Jeżeli takowych jest zbyt dużo, nadmiar usuwa się gąbką. Po tym należy wytrzeć kafelki szmatką, żeby usunąć cały brud powstały w trakcie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>