Jakie zachowanie cechuje budowlańca?

Ogólnie przyjęło się że budowlaniec to gbur i prostak. Nie da się inaczej określi tego typu ludzi, jeśli gdy tylko zobaczą jakaś kobietę, nie ważne czy ładna czy brzydką gwiżdżą za nią i puszczają obleśne komentarza. Przez to renoma zawodu jakim jest budowlaniec zeszła na psy. Nikt nie traktuje takich osób poważne i z góry wrzuca wszystkich do jednego worka, uważając ich za typowych chamów.

Tacy nieokrzesani osobnicy nie są więc w odpowiedni sposób traktowani. Bo jak można dobrze traktować osobę, która w taki sposób się zachowuje? Poza tym, są to też osoby, których język jest niezwykle pospolity. Posługują się niepoprawną polszczyzną wplatając w nią elementy łaciny, dlatego też uszy aż więdną gdy się ich słucha. Nic dziwnego, ponieważ ich mowa jest zdecydowanie dużo bardziej odbierająca od tej przyjętej w cywilizowanym społeczeństwie. Dlatego też nie ma co się dziwić, że takie osoby narażone są na kpiny i wyśmiewanie, nawet jeśli w tak prostacki sposób się nie zachowują, ponieważ ich koledzy powodują, że taka opinia przylgnęła już chyba na stałe do tego zawodu. A jednak nie powinno tak być, ponieważ budowlaniec to niezwykle potrzebny zawód, który jest niezwykle potrzebny i osoby go wykonujące powinno się szanować ze względu na to, że jednak tworzą dla nas dachy nad głową. Dzięki nim mamy gdzie mieszkać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>